Investiční platina

Platina je, nebo donedávna bývala i přes svou cenu a vzácnost poměrně přehlíženým kovem a v porovnání se zlatem nebo stříbrem tak trochu mimo zájmu. V poslední době se jí však daří status přehlíženého bratříčka dvou známějších kovů celkem úspěšně porušovat. A to zejména svým unikátním vlastnostem.

Platina, resp. platinové kovy patří mezi nejvzácnější a nejdražší drahé kovy jak díky mnohem menší roční produkci, tak také díky svým vlastnostem. V minulosti tomu však ani zdaleka nebylo tak jako dnes, když se o platině říká jako o kovu třetího tisíciletí.

BankovniKod.cz - váš průvodce světem financí, podnikání a investic. Denní zpravodajství z ekonomiky a finančních trhů. Sbírky zákonů, vzory formulářů, novinky se start upů, aktuální kurzy měn a akcií - to je BankovníKód.cz! Dále portál nabízí nezávislé recenze a srovnání půjček a úvěrů, hypoték, energií, tarifů, profily a medailonky firem a společností ze všech oblastí trhu! V neposlední řadě se detailně zaměřuje na problematiku EET (Elektronická evidence tržeb) - porovnává a recenzuje poskytovatele EET řešení a jejich nabízené služby a produkty. Medailonky úspěšných podnikatelů, byznysmenů a finančníků, kteří hýbou světem. Finanční kalkulačky a výpočty všech důležitých ekonomických veličin. Mzdy, důchody a dávky.