Stříbrné mince

Stříbrné investiční mince jsou takové mince, které mají ryzost kovu minimálně 999 a hmotnost jedné či více uncí. U investičních mincí nehraji roli hodnota numizmatická, narozdíl od sběratelských mincí. Nemá tedy smysl kupovat drahé mince, které jsou spíše raritní a za přemrštěnou cenu. Investor by měl zvolit takovou stříbrnou investiční minci, která má především výbornou likviditu po celém světě. To splňují především tyto stříbrné investiční mince"

 

1. American Silver Eagle. Tato stříbrná investiční mince má nominální hodnotu 1 USD. S ohledem na hmostnot jedné unce je samozřejmě její cena několikanásobně vyšší.  American Silver Eagle se používá jako standardizovaná investiční mince a je přijímána investory po celém světě. Má proto vyšší ražební prémium - je dražší.

 

2. A-mark 1oz stříbrná mince. Jedná se o soukromou ražbu firmy A-Mark, která je vyhledávána zejména  díky perfektní jakosti a velmi nízkému ražebnímu  prémiu. V poměru cena/kov je naprostou jedničkou na světových trzích.

 

3. Silver Buffalo je investiční stříbro rovněž ve formě stříbrné mince. Je ale nutné vždy dávat pozor, aby stříbrná mince Buffalo byla z produkce Golden State Mint, protože pouze tyto mince jsou tzv. IRA acceptable. To je velmi důležité kvůli likviditě.

 

Ostatní mince, zejména ražené mimo USA, zdaleka nedosahují takové likvidity a pro investici jsou méně vhodné. Jde o australské a a kanadské ražby (Maple leaf), evropský Wiener Philharmoniker či čínskou Pandu. U čínské Pandy jsou v oběhu značná množství falz!

Naprosto nevhodné jsou různé příležitostné ražby a tzv. "limitované edice". Zde jde spíše o kuriozity, které snad jednou budou mít nějakou numizmatickou hodnotu. Jde však o sázku do loterie, nikoliv o seriózní investování.

BankovniKod.cz - váš průvodce světem financí, podnikání a investic. Denní zpravodajství z ekonomiky a finančních trhů. Sbírky zákonů, vzory formulářů, novinky se start upů, aktuální kurzy měn a akcií - to je BankovníKód.cz! Dále portál nabízí nezávislé recenze a srovnání půjček a úvěrů, hypoték, energií, tarifů, profily a medailonky firem a společností ze všech oblastí trhu! V neposlední řadě se detailně zaměřuje na problematiku EET (Elektronická evidence tržeb) - porovnává a recenzuje poskytovatele EET řešení a jejich nabízené služby a produkty. Medailonky úspěšných podnikatelů, byznysmenů a finančníků, kteří hýbou světem. Finanční kalkulačky a výpočty všech důležitých ekonomických veličin. Mzdy, důchody a dávky.